Броварська територіальна громада

Київська область, Броварський район

07.08.2023 11:49

Медалі броварських паралімпійців на чемпіонаті світу в Манчестері

З 31 липня по 6 серпня в англійському Манчестері, на водних доріжках нещодавно відкритого Центру водних видів спорту – «Manchester Aquatics Centre» відбувся чемпіонат світу-2023 з параплавання, серед спортсменів з вадами здоров’я.

ХІ-й чемпіонат світу з паралімпійського плавання зібрав 538 спортсменів із 67 країн світу.

Україну на цьому важливому міжнародному спортивному форумі представляло 42 спортсмени: 22 - з ураженнями опорно-рухового апарату, 18 з порушеннями зору та 2 - з порушеннями розумового і фізичного розвитку.

Серед них і два представника броварського спорту – багаторазовий переможець і призер Паралімпійських ігор Олексій Федина та дворазовий призер Паралімпіади Ілля Яременко.

У третій день змагань на дистанції 50 метрів вільним стилем у класі S12 (серед спортсменів із порушенням зору) броварчанин  Ілля Яременко фінішував другим, поступившись 0.21 секунди ще одному українцю,  Максиму Вераксі. Його час - 24.38 секунди.

Дві медалі і участь у світовому рекорді записав в свій актив броварський зірковий паралімпієць Олексій Федина.

Він фінішував другим на дистанції 100 метрів брасом у класі SB12 за 1:08.35 хвилини.

Крім того він взяв участь у золотій змішаній естафеті (мікст, 4х100 м, комплекс) в складі  Катерина Ткачук, Олексій Федина, Олексій Вірченко та Анна Стеценко. Вони показали результат, який перевищує світовий рекорд!

В підсумку збірна України в командному заліку посіла друге місце, маючи в активі 55 нагород найвищого ґатунку (20+13+22).

Вітаємо мужніх тілом і духом і бажаємо подальших успіхів!