28.04.2023 15:33

ПОРІДНЕНІ ЗВ’ЯЗКИ

644bbd25ce1b0__TF92_1_Scenes_set_51.jpg

Всесвітній день поріднених міст проводиться щороку в останню неділю квітня за рішенням Всесвітньої федерації поріднених міст (ВФПМ), створеної більше 40 років тому.

Всесвітня федерація поріднених міст (ВФПМ) - міжнародна неурядова організація, мета якої - зміцнення дружніх зв’язків між містами різних держав, була заснована представниками міст-побратимів в Екс-ле-Бен (Франція) 28 квітня 1957 року. Об’єднує понад 3 500 міст у більш ніж 160 країнах.

Цьогоріч Всесвітній день поріднених міст припадає на 30 квітня.

Станом на зараз у Броварській громаді діє 11 угод про співпрацю з регіонами близького та далекого зарубіжжя :

• м. Рокфорд (штат Іллінойс, США),
  • м.Такома (штат Вашингтон, США),
  • м.Фонтене-су-Буа (Французька Республіка),
  • м.Сілламяе (Естонська Республіка)
  • Красницький, Гнєзненський та Гродзіський повіти (Республіка Польща),
  • м.Тонала (Мексиканські сполучені штати),
  • м.Санта-Марінелла (Італійська Республіка),
  • м.Хеньян (Китайська Народна Республіка),
  • м.Ерланген та м.Єна (Федеративна Республіка Німеччина)
  • а також діють Меморандум про зміцнення обміну і співробітництва з містом Чжаньцзян (КНР) та Протокол зміцнення обмінів та співпраці з містом Задар (Республіка Хорватія).

В рамках укладених угод  про взаємовигідну співпрацю у сферах економічного, культурного та громадського життя відбуваються обміни делегаціями спеціалістів з вивчення досвіду роботи у різних сферах міського життя, обміни делегаціями під час святкування Днів міст, проводяться міжнародні заходи.

За активне просування європейських ідеалів та активну співпрацю броварчан з європейськими містами у різноманітних галузях Бровари є одним з небагатьох міст України, яке має 3 нагороди Парламентської Асамблеї Ради Європи: Європейський Диплом (2014 р.), Почесний Прапор Європи(2015 р.), Почесна Відзнака Ради Європи (2018 р.). Місто є кандидатом на отримання найвищої відзнаки: Приз Європи.

З початком широкомасштабного вторгнення рф на територію суверенної України, наші побратимські зв’язки вийшли на новий рівень. Мешканці нашої громади вдячні за підтримку та допомогу від наших партнерів, адже тільки разом ми зможемо перемогти та побудувати вільну європейську державу Україна!