08.09.2022 10:45

75-річний ювілей ЗТУ з лижних гонок Миколи Романовича Кузьмука

63199e3bef801__Разом-зі-своєю-ученицею-Марією-Лосєвою.jpg

7 вересня, свій 75-ий рік народження відзначив чудова людина, наставник з великої літери, Микола Романович Кузьмук, який працює тренером з лижних гонок ДЮСШ управління освіти і науки Броварської міської ради.

Народився він в місті Борисполі. Після служби в лавах Збройних Сил СРСР, розпочинає навчання у Білоруському інституті фізичної культури, де молодий Микола Кузьмук вивчає ази тренерської професії, бо вже тоді він вирішив все своє подальше життя присвятити роботі з дітьми. Після закінчення ВУЗу три роки відпрацював за направленням в братній республіці, але душа тягнула на свою батьківщину і він їде додому. На жаль, лижної секції в Борисполі не було і Микола Романович в далекому 1977 році влаштовується на роботу в ДЮСШ міста Бровари, яка вже тоді мала відділення з лижних перегонів. Вже більше сорока років його робочий день починається з дороги, спочатку до Києва, а потім до Броварів, де Микола Кузьмук знайшов своє покликання і другий дім. На Пекарні його зусиллями було створено базу, де молоді хлопчики та дівчата під його дбайливим оком освоюють такий нелегкий вид, як лижні перегони. За ці довгі роки він виховував багатьох відомих спортсменів. Серед них:

Марія Лосєва, МС, член національної збірної, неодноразова чемпіонка України (тільки за 2004 рік завоювала 10 золотих медалей), призерка Чемпіонату Світу серед юніорів 2005 року, срібний призер Всесвітньої зимової Універсіади 2009 р. в Харбіні тощо

Іван Лосєв, МС, чемпіон України 2004 р. у спринті, чемпіон України 2007 р., а тепер член національної збірної з легкої атлетики, бронзовий призер Кубка Світу, учасник Олімпійських ігор в Лондоні 2012 та Токіо 2020 років;
Володимир Павловський, першорозрядник з лижних гонок, тепер ЗМС, віце-чемпіон Світу з академічного веслування, учасник трьох Олімпіад в Афінах, Пекіні і Лондоні, чемпіон Європи 2009 р., бронзовий призер чемпіонату Європи 2010 р.

Зараз його учень Олександр Никанович – член Паралімпійської збірної України з лижних гонок. В ролі гайда (супроводжуючого) став перможцем і призером паралімпійських ігор.

Вихованці Миколи Романовича Максим Могильний та Настя Іванченко продовжують навчання на відділенні лижних гонок в Броварському фаховому спортивному коледжі.

ВІТАЄМО МИКОЛУ РОМАНОВИЧА З ЮВІЛЕЄМ І БАЖАЄМО ЗДОРОВ’Я І ПОДАЛЬШИХ УСПІХІВ НА НЕЛЕГКІЙ ТРЕНЕРСЬКІЙ СТЕЗІ!

63199dde1d39b.jpg 63199dde32995.jpg 63199dde34905.jpg 63199dde4f9ed.jpg 63199dde53f69.jpg 63199dde86aa8.png