20.07.2022 08:29

Рекомендації населенню щодо профілактики лептоспірозу

272109761_273680428202102_5257783363905925722_n.jpg

Л е п т о с п і р о з – це особливо небезпечне інфекційне захворювання людей і тварин, яке визивається мікроорганізмами роду лептоспір переважно аліментарним (через рот) шляхом передачі збудника з забрудненими продуктами, водою, а також контактним - через пошкоджені шкіру і слизові оболонки. Розповсюдженню лептоспір в природі сприяє висока температура і лужне середовище. У вологій землі, перегної вони зберігають життєдіяльність до 380 діб, на продуктах харчування – від декількох годин до 10 діб, в річковій та болотяній воді 3-5 діб.

Джерелом інфекції в природі є мишовидні гризуни, нутрії, ондатри, видри, сільськогосподарські та свійські домашні тварини, в т. ч. і собаки, птахи, які виділяють збудник з сечею та фекаліями. Перші ознаки хвороби появляються через 4-14 днів після контакту з екскрементами цих тварин. Захворювання розпочинається гостро з появою лихоманки, температура тіла підіймається до 380 – 390С, сильними головними та м’язовими болями, особливо в литкових м’язах ніг, що посилюється при ходьбі, не дає можливості вільно ходити. Вражаються нирки, печінка, тому появляється жовтяниця. Захворювання без своєчасно розпочатого лікування частіше закінчується смертю.

Не займайтеся самолікуванням!

Броварський відділ ГУ Держпродспоживслужби в Київській області